Strona główna

Home »

Stepper cię odstresuje

Stepper cię odstresuje

Wystarczy poświęcić kilkanaście minut na ćwiczenia na stepperze, aby skutecznie się odstresować.

Do czego służy stepper
Stepper to z pewnością urządzenie wybierane najczęściej przez osoby chcące spalić nadmiar tkanki tłuszczowej oraz wysmuklić i ujędrnić dolne partie ciała. Charakterystyczne ruchy wykonywane w trakcie treningu mają doskonały wpływ na nasze łydki, uda i pośladki. Stepper jako urządzenie do ćwiczeń cardio nie tylko wyszczupla ciało i pozwala zrzucić zbędne kilogramy, wpływa także korzystnie na nasz układ krążenia oraz samopoczucie skutecznie redukując stres.

Rodzaje stepperów
stepperDobry sklep sportowy oferuje nam dwa rodzaje steppera. Pierwszy to tak zwany mini stepper, składający się tylko z podstawy do ćwiczeń, natomiast drugi to stepper z kolumną, który dodatkowo posiada korpus z komputerem. Steppery ze sklepu Sport-shop mają zróżnicowaną funkcjonalność dopasowaną do wymagań każdego użytkownika. Niektórym wystarczy komputer wyświetlający podstawowe funkcje: dystans, czas ćwiczeń, ilości powtórzeń oraz licznik kalorii. Bardziej zaawansowany sprzęt posiada dodatkowo funkcję SCAN, wyświetlającą co 5 sekund parametry naszego treningu, bądź linki, wykorzystywane do ćwiczenia mięśni górnych partii ciała. Zdarzają się również steppery, których podstawy będą obniżać się bocznie, co umożliwia wykonywanie większej ilości ćwiczeń, albo mają możliwość pomiaru tętna za pomocą wbudowanych sensorów dotykowych w uchwyty urządzenia.

stepperDecydując się na zakup steppera zwróćmy uwagę na ilość miejsca, które możemy przeznaczyć na przechowywanie go. Mini steppery są bardziej poręczne, można je przechowywać w szafie czy pod łóżkiem, natomiast steppery z kolumną wymagają dużo więcej przestrzeni.
Istotnym przy wyborze steppera, mogą być funkcje i programy ćwiczeniowe, które mają zaprogramowany trening. W ofercie producentów znajdują się również programy interwałowe, oraz sterowane pracą serca (HRC).

Pozytywne nastawienie oraz regularność ćwiczeń jest gwarancją uzyskania pożądanych efektów. Ćwiczenia na stepperze nie są trudne, przypominają chód po schodach, przy czym są bezpieczniejsze dla stawów i nie narażają naszego ciała na kontuzję. Zatem wystarczy wygodne ubranie oraz przynajmniej kilkanaście minut takiego treningu, a nasz stres pójdzie w zapomnienie.

Autor: Emilia Markowicz

***
O firmie:
Sklep Internetowy SPORT-SHOP.pl to obecnie jeden z największych sportowych sklepów internetowych w Polsce. W ciągu kilku lat wyspecjalizowaliśmy się w sprzedaży internetowej sprzętu fitness, sprzętu turystycznego i akcesoriów sportowych. Dokładamy wszelkich starań, aby prezentowana oferta zawsze nadążała za nowościami na rynku sportowym. Specjaliści z wybranych branż towarów stale śledzą trendy w technologii sportowej. Ciągły wzrost sprzedaży, już od wielu lat zapewnia firmie czołowe miejsce na liście największych sportowych sklepów internetowych w Polsce.

2010-04-06

Sport-shop.pl

zdjęcia: Sport-shop.pl

Artykuł pochodzi z: Stepper cię odstresuje

Wybrane artykuły

biżuteria Frey Wille

Biżuteria ze świata kontrastów

Wiedeński zespół artystów-mistrzów w tworzeniu biżuterii z drogocennej emalii, zaklął niezwykły świat słynnego austriackiego artysty Friedensreicha Hundertwassera w eleganckiej, a zarazem ekscentrycznej kolekcji.

kierowca

Emocje za kółkiem

Wyzwiska, pogróżki i ubliżające gesty. Złośliwe komentarze i nerwowe reakcje to codzienność na polskich drogach. Przeczytaj, jak nie dać się ponieść emocjom za kółkiem i nie stać się ofiarą cudzej agresji.

biżuteria GOSHICO

Biżuteria inspirowana legendami indian

W zimowej skali szarości rozbłysły pierwsze kolory wiosny. Wszystko za sprawą nowej kolekcji biżuterii TQ&SHA inspirowanej legendami Indian Navajo, które opowiadają historię odrodzenia po długiej zimie i blasku słońca odbitego w źródlanej wodzie.

makijaż

Przepis na makijaż wiosenny

Nowa pora roku, nowe plany i nowa Ty. Zobacz jak rozkwitnąć na wiosnę, jak obudzić twoją cerę i zrobić jej gruntowną metamorfozę po zimowych ekscesach ze śniegiem i mrozem.

Nareszcie wiosna. Cieplej, słoneczniej i dużo weselej. Powoli do lamusa odchodzą czapki i rękawiczki. Z szalikami jednak trzeba wciąż ostrożnie postępować, bo mogą się przydać – w końcu "w marcu jak w garncu", a "kwiecień – plecień. Niewątpliwie jednak czas na wiosenne przebudzenie twojej cery, która też powinna poczuć wiosnę.

Menu

Reklama

 

Copyright © 2009 psk.krakow.pl

Wiadomości mające wpływ na Twoje życie.

Atom | RSS